Skip to content

Zakładanie sklepu internetowego krok po kroku

Warto dokładnie wiedzieć jak założyć sklep internetowy, żeby jeszcze przed uruchomieniem platformy sprzedażowej zadbać o wszystkie szczegóły. Jeżeli sprzedawca posiada już własną firmę, powinien dodać odpowiedni zapis o handlu w internecie we wpisie o działalności gospodarczej. Jeżeli natomiast jest to pierwszy prowadzony biznes, konieczne jest zarejestrowanie działalności w odpowiednim rejestrze i dopilnowanie formalności.

Kolejnym krokiem powinien być zakup oprogramowania. Wybór właściwej platformy ma bardzo duży wpływ na skuteczność i funkcjonalność sklepu. Wybrać można darmowe oprogramowanie, oprogramowanie płatne w abonamencie lub zlecenie wykonania zupełnie nowego sklepu od podstaw.

Na koniec należ wykupić domenę i wybrać serwer. Domena powinna być związana z profilem działalnością i prosta do zapamiętania. Należy ją zarejestrować, np. za pomocą firmy oferującej wsparcie na wielu etapach uruchamiania e-sklepu. Własna strona internetowa ze sklepem może działać na darmowym lub płatnym serwerze. Jeśli nie czujesz się na siłach, sprawdź warunki prowadzenia sklepu w modelu SaaS, który techniczne aspekty przejmuje na siebie.

 


Comments are Closed on this Post