Skip to content

Na co zwrócić uwagę kupując fotel biurowy?

Wbrew pozorom, praca siedząca może być bardzo wymagająca i męcząca. Dlatego tak ważne jest, by fotele biurowe na każdym stanowisku pracy były odpowiednio dopasowane do stylu pracy, potrzeb i budowy ciała pracowników. Okazuje się, że kupno idealnego fotela biurowego wcale nie jest takie łatwe.

Na co zwrócić uwagę, jeśli chodzi o fotele do komputera?

Wygląd i estetyka fotela wcale nie są aż takie ważna. Dobrze dobrane fotele obrotowe to fotele ergonomiczne – posiadające możliwość regulacji, pozwalającej na ich dopasowanie do indywidualnych cech pracownika. Stąd też fotele biurowe muszą mieć regulowaną wysokość siedzenia i oparcia, co pozwala pracującemu na przybranie naturalnej i niewymuszonej pozycji ciała.

Dodatkowe detale

Nie każdy fotel ma ruchome zagłówki i podłokietniki, są one jednak bardzo potrzebne i ma je właśnie fotel ergonomiczny. Pozwalają bowiem odciążyć mięśnie karku i nadgarstki, co pozwala na uniknięcie bólu nawet po wielu godzinach pracy spędzonych w pozycji siedzącej. Warto pamiętać, że fotel biurowy ma realny wpływ nie tylko na wygodę pracy, ale i zdrowie osoby siedzącej.

 


Comments are Closed on this Post